Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Фінансування громадських організацій соціального спрямування

        

       7 березня 2016 року під головуванням заступника міського голови Андрія Бондаренка відбулося перше у цьому році засідання координаційної ради об’єднань громадян соціального спрямування. В ході його проведення члени координаційної ради в присутності представників громадських організацій обговорили питання розподілу бюджетних коштів, передбачених на фінансування статутної діяльності громадських організацій. Згідно розподілу бюджетних коштів громадським організаціям соціального спрямування  у 2017 році надаватиметься фінансова підтримка з міського бюджету у сімі 600 тис. грн.

Бондаренко А. Є.- зазначив, що з метою запровадження в місті механізму соціального партнерства  для залучення неприбуткових організацій до ефективного вирішення різноманітних соціальних проблем запровадити проведення конкурсу соціальних проектів щодо розподілу бюджетних коштів передбачених на фінансування громадських організацій.

В місті зареєстровано понад 300 громадських організацій.

Управління праці та соціального захисту населення  на сьогоднішній день  співпрацює з 54 громадськими об»єднаннями м.Хмельницького. Кожна організація  діє на підставі статуту (положення) у якому зазначаються предмет, цілі, завдання та основні форми благодійної діяльності.

Ці організації працюють з різноманітними категоріями населення, а саме:

-ветеранами війни та праці;

-інвалідами;

-дітьми-сиротами та безпритульними дітьми;

-нарко-та алкозалежними, ВІЧ інфікованими;

-чорнобильцями;

-інвалідами по зору та слуху;

-воїнами-інтернаціоналістами;

- учасниками АТО.

Згідно розподілу бюджетних коштів їм надається фінансова підтримка з міського бюджету. У 2016 році

-          фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів 408300 грн.

-          фінансова підтримка громадських організацій 80000 грн.

Сьогодні одним з найважливіших і найвідповідальніших завдань – є забезпечення зростання добробуту наших громадян і подолання  бідності. Практичні кроки повинні бути спрямовані на покращення умов життя, підвищення достатку кожної сім”ї, кожного громадянина.

Підтримка таких верств населення, як бідні громади, інваліди, діти-сироти, пенсіонери, люди похилого віку - залишається одним з першочергових і невідкладних завдань. Саме вони потребують нашої особливої уваги і турботи.

         Голова координаційної ради оголосив пріоритетні напрями

Пріоритетні напрями діяльності громадських організацій


Реабілітація та соціальний захист осіб з особливими потребами -  головною проблемою, яка потребує вирішення, є подолання соціальної ізоляції таких людей, обмеженості в можливостях їх спілкування, навчання, пошуку можливостей заробітку.


Розвиток волонтерських ініціатив - нaдaння допомоги особaм, які перебувaють у склaдних життєвих обставинах, зaлучення пенсіонерів, дітей тa молоді до учaсті у волонтерській діяльності.У зв’язку зі значними соціально-політичними змінами в Україні, з’явилася нова сфера волонтерської діяльності – це допомога військовим у зоні АТО, до якої залучаються не тільки волонтери, а й пересічні громадяни.


Проведення програми комплексної реабілітації, оздоровлення та спеціалізованого консультування дітей з особливими потребами - об'єктами уваги є найбільш вразлива група населення, яка потребує особливої ​​уваги – діти інваліди зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що призводить до обмеження нормальної життєдіяльності та викликає необхідність надання їй соціальної допомоги і захисту.

Реінтеграція людей групи ризику: алко-, наркозалежні та ВІЛ/СНІД-позитивні) - зменшення випадків передачі ВІЛ та інших соціально небезпечних хвороб (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед найбільш уразливих груп населення. Забезпечення умов для успішної реінтеграції у суспільство осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, безпритульних осіб.

Соціальна реабілітація ветеранів АТО та вимушених переселенців –  впровадження громадських ініціатив  на соціальну підтримку та інтеграцію учасників АТО та вимушених переселенців до економічного, соціального та культурного життя місцевої громади, проведення культурних акцій, навчально-просвітницьких та спортивних заходів.


Допомога ветеранам війни та людям похилого віку - поліпшення умов життя ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку шляхом захисту їх прав у соціальній, правовій, та культурній сферах.

        Члени координаційної ради об’єднань громадян соціального спрямування підтримали проведення конкурсу соціальних проектів щодо розподілу бюджетних коштів передбачених на фінансування громадських організацій зазначивши, що такий розподіл коштів буде більш ефективним


 


 


 


Розробник сайту Бітюков Р. В.